Ukraina pokonała Szkocję w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022. Na trybunach Szkoci odśpiewali hymn ukraiński

02.06.2022 0 przez admin

Aplikacja BBC News Russian Service jest dostępna na iOS i Androida . Możesz także zasubskrybować nasz kanał Telegram .

Piłka nożna

prawa autorskie do zdjęćEPA

Reprezentacja Ukrainy pokonała Szkotów wynikiem 3:1 w meczu eliminacyjnym Mistrzostw Świata 2022, które zostaną rozegrane w Katarze.

Ukraińcy objęli prowadzenie 2:0 po bramkach Andrija Jaremenko i Romana Jaremczuka. W drugiej połowie Szkot Callum McGregor strzelił jednego gola, aw ostatnich minutach meczu trzeciego gola przeciwko Szkocji strzelił Artem Dovbik, kończąc ten ważny mecz dla Ukraińców.

Otwarcie tego meczu okazało się niezwykle emocjonujące: szkoccy kibice dołączyli do ukraińskiej drużyny i wspólnie z zawodnikami zaśpiewali hymn Ukrainy.

prawa autorskie do zdjęćPA Media

podpis pod zdjęciem,

Mecz był emocjonujący dla obu drużyn

Stało się to możliwe dzięki działaczom, którzy przygotowali ulotki z fonetycznym tekstem hymnu, spisanym zrozumiałym dla brytyjskich fanów alfabetem łacińskim, a dudziarze z wyprzedzeniem uczyli się i ćwiczyli muzykę.

Dla Ukrainy był to pierwszy konkurencyjny mecz piłki nożnej od początku rosyjskiej inwazji. Pierwotnie planowano go odbyć w marcu, ale z powodu wojny mecz musiał zostać przełożony.

Porażka w meczu pozbawiła szkocką drużynę nadziei na awans do finałowego turnieju mistrzostw świata. A ukraińska drużyna już w niedzielę spotka się w Cardiff z drużyną Walii.

„Wszyscy znają sytuację na Ukrainie i każdy mecz jest jak finał. Jako drużyna mamy marzenie, aby dostać się na Mistrzostwa Świata” – powiedział Sky Sport Oleksandr Zinchenko, który gra w Manchesterze City.

„Mamy jeszcze jeden mecz, kolejny finał i musimy go wygrać. W przeciwnym razie ten mecz nic nie znaczy… Najważniejszy będzie dla nas mecz z Walią. Zobaczymy, co się powiedzie – dodał ukraiński piłkarz.